29. lis, 2019

Jak jsem chtěla slevu zadarmo

Asi před týdnem přišla máma do kuchyně se záhadným úsměvem. Na stůl položila hromadu tisícovek a že: „Kupte myčku, uděláme si krásné vánoce!“ Tak jo, všude jsou stejně cedule Black Friday a slevy až 82%, tož jdeme šopovat! Hned v prvním obchodě byla jedna krásná, slevněná z 11 tisíc na deset a pak na 8 (bez desetikorun), viz obrázek přímo z obchodu. Zamluvili jsme si ji, abychom doma zkontorolovali rozměry, a na druhý den hurá pro ni!

Níže uvedené ceny zaokrouhluji na desetikoruny nahoru

Když byla tak výhodně slevněná, tak jsme přikoupili i prodlouženou záruku za 3000. „Jo aha, vy chcete uplatnit slevu na splátky, tak chviličku“, opáčila asistentka. Bych byla divná, kdybych přece nechtěla nižší cenu. Jsou to máminy peníze a ty lehkovážně neutratím. Všude píšou, jak se při splátkách může ušetřit a jak jsou výhodné, tak to bude asi tato situace.

Ještě jsem se ujistila „Prosím vás, tedy při koupi na splátky zaplatím celkově o 20% míň? To je nějaké divné“, “Ano to tak máme, a já vám tam k tomu přidám i tu prodlouženou záruku, mrkla na mě prodavačka, ano?“. No jasně že ano, to mi to teda asi taky o těch 20% slevní, hodná, ale pořád to bylo nějak moc. Aha.. „Prosím vás, ten balíček, co nám paní dala k myčce, není v ceně?“ „Samozřejmě že ne, stojí 449 Kč. “ „V tom případě ho nechci“... a atmosféra nepatrně zhoustla. 

Takže uděláme smlouvu na splátky. Nemám žádný dluh ani hypotéku, nicméně u první společnosti jsem neprošla. Mám totiž jejich kreditní kartu. Druhá společnost byla shovívavá. Po vypsání mých příjmů, jak dlouho kde bydlím, jestli mám druha, jestli domeček je opravdu můj (teď už je mi jasné, že i kvůli dvěma tisícům slevy bych o něho asi mohla přijít) a jiné otázky jak na seznamce a 15 minutách čekání jsem prošla. Holt jsem papírově OSVČ a z meritu věci podvodník, co se divím.

Splátky mi byly vysvětleny. Každý měsíc zaplatím 666 Kč, v lednu si zavolám, výšku můžu upravit a třeba hned doplatit.  OK (jejda, teď jsem málem prozradila název obchodu :-), to je super. „Takže opravdu jen těch 10 700?“, „Máte to tady snad napsané“, chápu paní. Jsem natvrdlá, bylo k večeru, do toho Zdeněk s další trapnou připomínkou: „Ale mě to vychází přes 15 000!“ „Ne, to tak neplatí nikdo, to je na dva roky. Smlouvu vám posílám na mail, ať to nemusím tisknout, máte tam všechno“. Email mi pípnul, vše tedy v pořádku.

Myčku jsme naložili, já si doma vytiskla smlouvu a ejhle. RPSN 48%, konečná cena 15 994 Kč. samozřejmě se mi úročila i ta prodloužená záruka!

Zpátky k myčce. Ráno jsme ji naložili a vrátili. Po objasnění situace našeho uvedení v omyl jsme ani jinou odověď nečekali. „Samozřejmě, že je to jen výhodná cena na splátky, které jsou úročené! Vy jste si fakt mysleli, že při tak OBROVSKÉ slevě 20% ještě budou splátky zdarma?“ Vrchol tomu dodal přihlížející vystajlovaný prodavač, který s přezíravým tónem prohlásil: „No když nechcete tak VÝHODNOU cenu, tak to vraťte!“  Napadalo mě hodně odpovědí: jako když je 20% tak bombastických, kde mají tu slevu 82%, že si stejnou myčku za 8 tisíc koupím  ve  třech jiných obchodech a bez splátek (chtěla jsem ocenit práci prodavačů, tak raději nakupuji v kamenných obchodech), ale nechala jsem to být. Prostě si chtěli vydělat. Nejdřív jsem si myslela, že paní prodávající neví, co prodává. Bohužel si myslím, že to věděla moc dobře a odhadla nás na hloupé lidi z chalupy, kteří se dají lehce oškubat. 

Myčku jsme si koupili ve vedlejším obchodě. Bez splátek. 

Přeji všem krásné klidné bezesplátkové předvánoční období a ať se necítíte KO, jako já po OK :-)