7. lis, 2018

Tak nám odvezli klec...

...a já se po více než třech týdnech konečně vyspala. Ono mít pár metrů od našich oveček lákadlo na medvěda byl docela nápor na nervy. Jediné, čemu jsem věřila, byly pachové stopy, natažené „odborníky“, směřující ke zmíněné kleci. Až potud OK, ale kdo mi zaručí, že se přilákavší medvěd rozhodne vejít do nepříjemné klece a nedá přednost našim vonícím ovečkám v její blízkosti? Pochopila jsem výraz „v poloutmě a polousvětle“. Slíbili jsme, že nebudeme medvěda zbytečně plašit, takže konec nočního svícení oktávkovými halogeny a střílení petard. O to víc jsme v noci u otevřeného okna špicovali uši. Denního ticha okamžitě využilo káně a roztrhalo nám přímo v ohradě mladého kouhoutka. Také návštěvníky jsem v rámci klidového režimu  odvolala, což bylo dost nepříjemné. Nevíte, jestli se může medvěd žalovat za ušlý zisk? 🙂

Že skoro čtyřtýdenní režim „vždy ve střehu“ si vybral svou daň, jsem si uvědomila hned dvakrát. Třeba při nákupu Ibalginu. Zdeněk ho občas bere, když ho zlobí záda. Magistra mi sdělila, že mám brát maximálně tři denně a já podotkla: „To není pro mne, ale pro přítele“ Dáma se na mne soucitně podívala, a sdělila: „Já vím, tak ať vás ta hlava přestane brzy bolet!“ Nebo si tak jedu načančaná a sebevědomá v metru a vychutnávám si pocit intelektuální dámy (odskočila jsem si do Prahy odpřednášet jeden seminář), najednou se zvednul hodný mladík a pustil mě sednout. Místo vtipného bonmotu jsem byla schopná jenom tiše a vděčně poděkovat. 

Na zprávy o výskytu medvěda a „zasvěceném“ plkání o ničem jsem už dost alergická, ale jedna informce mě dostala. Tak náš pan Čunek prý souhlasil s odstřelem medvěda a hned se prý vyrojily návrhy, že ho chtějí žalovat pro šíření poplašné zprávy. Asi jsem opravdu mimo, protože jeho „poplašná zpráva“ bylo poslední dobou to jediné, co mě uklidnilo. Bohužel pouze do doby vyrojení protestů proti němu.

Pokud čtou tento článek zastánci rozkošného médi bédi, doufám, že kromě podepisování petice si sbalí židličku, do termosky kafíčko a strategicky se rozmístí před valašské ovčíny, aby to hlídání vzali za nás. No a pokud se s medvědem potkají, přátelsky by mu mohli domluvit, že ovečky se nepapají a veganství je v módě!

Ale zase mě pobavila informace o příjezdu odborníka až ze Dvora Králové!!! Raději jsem se podívala, kde tato věhlasná destinace leží, protože podle slávy okolo jeho příjezdu to vypadalo tak na těsné sousedství s Ghanou. Tomu, koho po více než měsíci napadlo medvěda uspat, bych udělila Nobelovku za převratný nápad! Jen nevím, jestli jeho (odborníkovo) nahodilé týdenní brouzdání lesy valašskými k něčemu bude.

Nějak začínám propadat depresi, tak něco pozitivního. Díky kůrovcové kalamitě nám kousek od domu v noci hučí Harvestor (taková ta mašina, co za noc zdevastuje les víc, než deset nezodpovědných dřevorubců za měsíc). Státním lesům totiž trvalo cca pět let, než si uvědomily, že mají lesy sežrané kůrovcem, tak se je aktuálně rozhodly celoplošně zlikvidovat. On jaksi kůrovec nečeká, až se vyřídí všechna povolení, výběrová řízení atd. Díky kraválu, který tato mašina vyluzuje, si myslím, že medvěd k nám teď opravdu nepřijde. Ráno tímto ovečkám rušíme domácí vězení a pustíme je do ohrady.

Medvěde, doufám, že to nečteš!

 

Komentáře

07.12.2018 17:32

Čtenář

vtipně, čtivě a výstižně napsané, díky!