19. čvc, 2017

Letos nezavařuji, letos mixuji!

Zelenina mi na zahrádce roste jak zběsilá (biozásady fungují na 100%), rajčata atakují výšku dvou metrů, fazole mi přelezly přes dvou a půl metrové tyčky už dávno, ale s ovocem je to letos bída. Trnky si daly pohov, třešně a hrušky taky, maliny v lese uschly, takže jediná záchrana je černý rybíz. A protože nestíhám, našla jsem si na internetu zvláštní rychlý recept na marmeládu. Světe div se, funguje, a marmeláda je supr! Tak se o něj podělím. Potřebujete kolik váhy rybízu. tolik váhy cukru.

Třeba kilo rybízu hodíte do mixéru (mám ten klasický s nádobou a s noži dole) a 5 minut mixujete. Pak přisypete 20 dkg cukru a opět mixujete. Necháte 15 minut stát, přisypete dalších 20 dkg cukru a postup opakujete, dokud nebude ve směsi kilo cukru. A nalijete do sklenek. Protože sterilitě svých sklenic moc nevěřím, pro jistotu sem povrch marmelády ještě zalila lžící rumu.

Marmeláda je výborná s domácím jogurtem. Ten si vyrábím tak, že svařím 2 litry mléka, rychle ho ochladím na teplotu, abych v něm udržela prst a nespálila se, vmíchám do něho klasický jogurt z Kauflandu, naplním skleničky a hurá s nimi na 5 hodin do kuřecí líhně - už samozřejmě bez kuřat :-)

Tož ať se vám letošní zavařování povede!