12. kvě, 2017

Jaro na druhý pokus!

Jaro tu máme podruhé a s ním nějak moc akcí, práce a hlavně radosti a těšení se! Každý den si říkám, co musím napsat, večer vypadá podle stejného schématu: dojdu dom na kafe, pak se svalím u televize, v 11 se proberu, udělám co mi hoří na poli mé intelektuální živnosti a ve dvě v noci usínám, posílená večerním spánkem. 

Co nového ve zkratce:

 
1) KUŘATA
Prenatální péčí o vajíčka jsem jakž takž prošla. Máme 28 skvělých upípaných hladových kuřátek. První se vylíhlo 10 minut po mém odjezdu do Prahy, poslední půl hodiny před mým příjezdem. Takže samotné líhnutí jsem prošvihla, a to jsem byla pryč ani ne 48 hodin. Naštěstí Zdeněk je už s mámou sehraná dvojka a pilně posílal fotodokumentaci. I tak byl pro mne skvělý zážitek poslouchat pípající vajíčka :-)


2) KRÁLÍCI
Čtyři králíčci kulminují na vrcholu roztomilosti. Dnes se narodil naší druhé samičce zatím neidentifikovatelný počet mrňat.

3) OVCE
jsou teď v pohodě nejvíc. Netuší, že je čeká – dá-li počasí –  příští týden stříhání! Zkusila jsem podle youtubu posadit berana na zadek „po australsku“ a světe div se. Seděl mi fakt jak hadrový panák, což mě mírně zvedlo sebevědomí. Otázka je, co s ním udělá holicí strojek :-)

4) KURNÍK
Včera jsme slavnostně zahájili stavbu kurníku pokácením akátu na patky. Dali jsme si termín do konce května, tak uvidíme, jestli to dáme! Ovcím se velmi líbí náš „zasíťovaný“ pozemek a aktivně pomáhají při napínání špagátů. Jsem zvědavá, jaký půdorys nám s jejich pomocí nakonec vyjde. Musíme to stihnout, než nám kuřata vyrostou a pak fofrem na králíkárnu, než dorostou králíčci!

5) VÝBĚHY
Mýcení pozemku na výběh pro slepice a ovce pokračuje tempem neměnným, pomalým, ale jistým!

6) ZAHRÁDKA
je zatím tragédie. Ve fóliáku už mi dvakrát zmrzla rajčata, otatní sazeničky se na záhonku zatím spíš smršťují. Zákvas z kuřinců mám sice výstavní, jen se bojím, že nebude co hnojit.

A teď hurá na kopřivy!